Úvod     Knižné publikácie     Region. propagačné materiály     Audiovizuálne projekty    Goralinga v školách     Ocenenia     Výstavy,prezentácie a knižné veľtrhy     Galéria     Viktor Majerik     Tlačiareň     Kontakt

Ocenenia

Copyright © 2017 goralinga.sk Všetky práva vyhradené.

Napíšte nám…

Ako si objednať…

00421 903 603 550

goralinga@gmail.com

Home

VIKTOR MAJERIK-PETER GLOCKO: KRÁĽ HADOV STRÁŽCA POKLADOV
ILUSTROVAL: MARTIN KELLENBERGER

NAJKRAJŠIA KNIHA LETA 2015

Výtvarná porota súťaže zostavená jej organizátormi Bibianou - medzinárodným domom umenia pre deti a Slovenskou sekciou IBBY vybrala ako najkrajšie detské knihy leta 2015 štyri tituly. Medzi ocenenými je aj kniha zamagurských rozprávok z našej vydavateľskej dielne Viktora Majerika a Petra Glocka: Kráľ hadov strážca pokladov, ktorú ilustroval Martin Kellenberger.

Ilustrátor Martin Kellenberger sa na margo ocenenia vyjadril  v denníku Pravda takto:  

http://kultura.pravda.sk/kniha/clanok/402538-knizne-lasky-na-cely-zivot/

V letnej kolekcii ocenili aj vami ilustrovanú knihu Kráľ hadov, strážca pokladov z vydavateľstva Goralinga. Ako ste pristupovali k tejto knižke? Je to vaša obľúbená téma?

Táto kniha je z magického zamagurského kraja. Robila sa mi veľmi dobre. Je plná čarovných postavičiek, ale jej sila je v ľudskosti a kráse rodného kraja.

Čo pre vás znamená ocenenie? Povzbudí vás alebo ste už zvyknutý na ceny?

Ocenenia sú malé pohladenia, nie sú povinné, ale z času na čas potrebné. Dobré veci si zaslúžia byť povzbudené, v knižnom živote je to vydavateľ, ilustrátor, spisovateľ, redaktor. Je to taká kultúrna rodina.

Pozná Kráľa hadov aj vaše potomstvo?

Túto knihu milujú nielen Zamagurčania, ale celé Slovensko. Bola známa už dlhšie. Texty Viktora Majeríka a Petra Glocku sú skvelé. Predtým ju ilustroval Vincent Hložník, vynikajúco, len obrázky boli čiernobiele. Ja som ju urobil vo farbe, taká bola predstava vydavateľstva. Verím, že sa nám to podarilo opäť.

JÁN MILČÁK: JONATÁN MALÝ AKO OMRVINKA
ILUSTROVALA: Renáta Milčáková

NAJLEPŠIA KNIHA LETA 2014

Odborná porota zostavená organizátormi súťaže BIBIANOU a Slovenskou sekciou IBBY udelila knihe Jonatán malý ako omrvinka cenu Najlepšia detská kniha leta 2014.

PRÉMIA ASOCIÁCIE ORGANIZÁCIÍ SPISOVATEĽOV SLOVENSKA (AOSS)

18. novembra 2015 sa uskutočnilo v bratislavskom Zichyho paláci slávnostné odovzdávanie cien a prémií spisovateľských organizácií združených v Asociácii organizácií spisovateľov Slovenska (AOSS). Jánovi Milčákovi za knihu pre deti Jonatán malý ako omrvinka, ktorá vyšla v našom vydavateľstve minulý rok bola udelená prémia Klubu nezávislých spisovateľov.

MESTO SPIŠSKÁ STARÁ VES – VYDAVATEĽSTVO GORALINGA:
SPIŠSKÁ STARÁ VES A KRAJINA NA BREHOCH DUNAJCA

1. miesto v celoslovenskej súťaži „Slovenská kronika 2012“ v kategórii C.1.1 KULTÚRNOTURISTICKÝ MATERIÁL – SKLADAČKA, PLAGÁT, BULLETIN AKO PREZENTÁCIA KULTÚRNEHO DEDIČSTVA, KRAJINNÉHO A PRÍRODNÉHO BOHATSTVA OBCE, MESTA, MIKROREGIÓNU, REGIÓNU, KRAJA.

OBEC SPIŠSKÉ HANUŠOVCE–VYDAVATEĽSTVO GORALINGA
MILICA MAJERIKOVÁ-MOLITORIS-INGRID MAJERIKOVÁ:
SPIŠSKÉ HANUŠOVCE (1313-2013)

V CELOSLOVENSKEJ SÚŤAŽI „SLOVENSKÁ KRONIKA 2014“ ŠPECIÁLNA CENA ZA ZVYŠOVANIE POVEDOMIA O KULTÚRNOM DEDIČSTVE REGIÓNU

Vydavateľstvo GORALINGA opäť "bodovalo" v celoslovenskej súťaži Slovenská kronika  :-)

Päťčlenná porota súťaže, ktorej predsedom bol riaditeľ Slovenského národného archívu PhDr. Radoslav Ragač PhD., posudzovala celkovo 58 monografií. Monografia Spišské Hanušovce (1313-2013), ktorú vydala Obec Spišské Hanušovce v spolupráci s vydavateľstvom GORALINGA získala:

Cenu za zvyšovanie povedomia o kultúrnom dedičstve regiónu.